CZ SK

Svět vás volá zpět

 Načúvacie prístroje pre deti a mladistvé

Sluch je pre život veľmi dôležitá.

Strata sluchu človeka vzdaluje a izoluje od kvality bežného života a predstavuje veľký hendikep, najmä pre deti, ktoré svet až objavuje. Učí sa poznávať zvuky okolia, hlasy ľudí, zvierat, zvuk vecí .... A v neposlednom rade súvisí s rozvojom vlastnej reči a možnosti dosiahnutia plnohodnotného vzdelávania.

Prečo máme dve uši

Naše uši fungujú ako určitý typ prijímacia stanica pre mozog. Od prírody má človek uši dve, ktoré sú spojené s príslušnou stranou mozgovej hemisféry tak, aby mohla počuť priestorové a dobre identifikovať, odkiaľ presne zvuk prichádza, zatiaľ čo jedným uchom počuje len „plochšie“. Má dieťa načúvací prístroj len na jednom uchu a počuje zle na obe, má tendenciu zosíliť hlasitosť načúvacieho prístroja a tým ucho ešte viac poškodiť. Proto je pri obojstrannej nepočutelnosti výhodnejšie nosiť 2 načúvacie prístroje. Okuliare tiež predsa nenosíme len na jednom oku.

Rozsah straty sluchu

Medzi dvoma extrémy: zdravý sluch a hluchota, existuje veľa stupnov nedopočuteľnosti. Najčastejši sú stupne nedopočuteľnosti rozlišujú ako mierne, stredne ťažké a ťažké straty sluchu. Audiogram presne popíše rozsah.

Dieťa a lekár

Deti rychlo rastú a tým sa mení i anatomické pomery uška. Návšteva lekára bude preto častejšia než u dospelého za účelom výroby novej, padnúcej tvarovky a nastavenia načúvacieho prístroja. Preto je potrebné dieťa pripraviť a zoznámiť s tým, čo ho čaká, aby chodilo na prehliadky s dobrým pocitom a bez strachu.

Načúvacé prístroj pre dieťa

Načúvacie prístroje pre deti a mladistvéNávrat do sveta zvuku umožní deťom nové moderné detské načúvacie prístroje. Sú ponúkane v rôzných farebných i obrázkových variantách, protože deti chcú nosiť len to, čo sa im lúbí :-)

PHONAK sa vývojom kompenzačných pomôcok pre deti zaoberá už viac než 35 rokov. Pre najmenšie sú vhodné závesné načúvacie prístroje (označované skratkou BTE), v ponuke je niekoľko detských typov. Dá sa ju i fixovať pomocou špeciálnych „klipoch“, aby dobre sedeli na uchu a nepadala pri hre či športu. Staršie deti už môžu mať načúvací prístroj zvukovodové (označované skratkou ITE), ktoré sú malé, prípadne kanálové, ktoré sú úplne schované vo zvukovode (označované skratkou ITC).

Veľmi významným doplnkom k načúvaciemu prístroju sú dynamické FM systémy, ktoré môžu mj. výrazne zjedoduchšiť a zefektívniť komunikáciu s učiteľom alebo inou hovoriacou osobou, počutie televizie, rádia, mp3, telefonického hovoru a iné.

V každom prípade sa musíte vyzbrojiť trpelivostou, najmä na začiatkoch, ako si na novú skutočnosť zvyknete, naučíte sa pracovať s kompenzačnými pomôckami a vaše dieťa si to osvojí. Ale nemajte starosť, nie ste na to sami! Sme tu my, aby sme Vám pomohli!

Viac o digitálnych načúvacícho prístrojov a FM systémoch.

Načúvacie prístroje Phonak Audéo Marvel - multifunkčný zázrak

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info