CZ SK

Údržba

STAROSTLIVOSŤ A ÚDRŽBA NAČÚVACIEHO PRÍSTROJA

Časti načúvacieho prístroja

Moderné načúvacie prístroje sú cenné zariadenia na báze digitálnej technólogie, ktorá vyžadují opatrné zachádzanie. Vďaka obrovskému vývoji v oborov mikroelektroniky došlo k miniaturizácii a zdokonaleniu funkcií načúvacích prístrojov. Pre plné využitie všetkých ich funkcií je však veľmi dôležité je pravideľne čistiť a udržovať. Tým zaistíte nielen optimálny výkon načúvacieho prístroja, ale súučasne predĺžíte ich životnosť.

Kvalitné načúvacie prístroje sú vyrobené z odolného hypoalergenného materiálu, sú uživateľsky jednoducho ovládateľné a spolahlivé.

Pri vybavení načúvacieho prístroja sa informujte u ich poskytovateľa o zásadách pre ich starostlivosť a údržbu. Ten vám tak môže doporučiť vhodné čistiace prostriedky určené špeciálne pre čistenie načúvacieho prístroja. Niekedy k čisteniu načúvacieho prístroja nepoužívajte bežné domáce čistace prostriedky, ako je mydlo, saponát alebo prášok na pranie.

E-shop www.audiodom.sk vám ponúka široké portfólio špeciálnych čistiacich prostriedkov a pomôcok pre údržbu vašich načúvacích prístojov. Tieto prostriedky a ich zloženie je testované v súladu s platnými smernicami.

ZÁSADY SPRÁVNEJ STAROSTLIVOSTI A ÚDRŽBE NAČÚVACÍCH PRÍSTROJOV

  • Pre svoje načúvacie prístroje vždy používajte nové zinko-vzduchové batérie určené pre načúvacie prístroje!
  • Pokiaľ načúvací prístroj nepoužívate, ponechajte dvierka batériových otovrené, aby sa mohla odpariť prípadná vlhkosť, a uložte jú do ochrannej krabičky.
  • Ak nebudete načúvací prístroj používať dlhšiu dobu, uchovajte ju v ochrannej krabičke. Vyberte batériu a ponechajte dvierka na batérii otvorené. Ak ochrannú krabičku uzavriete, uistite sa, že sú načúvací prístroj celkom suché.
  • Chránte svoj načúvací prístroj pred nadmernou vlhkostou a teplom. Vždy si zložte načúvací prístroj pred sprchovaním, kúpaním alebo plávaním. Nenechajte načúvací prístroj blízko okna alebo v aute. Vyhnite sa silným nárazom a vibráciám.
  • Veľmi doporučujeme denné čistenie a používanie vysušujúcich pomôcok. Nikdy nepoužívajte k čisteniu vašich načúvacích prístrojov bežné domáce čistaice prostriedky (saponát, mydlo, prášok na pranie a pod.), ale prostriedky špeciálne určené pre čistenie načúvacích prístrojov.
  • Lak na vlasy, pleťové krémy a make-up môžu váš načúvací prístroj poškodiť. Pred použitím kozmetiky zložte načúvací prístroj z uší.
  • Pokiaľ ucítíte akúkoľvek bolesť alebo zápal v uchu alebo za uchom, kontaktujte svojho poskytovateľa načúvacích prístrojov.
  • Ak vaše načúvecie prístroje nefungujú potom, čo ste správne vložili novú batériu, požiadejte o radu svojho poskytovateľa načúvacích prístrojov. K servisnej prehliadke načúvacieho prístroja si prosím nebudnite spolu s načúvacími prístrojmi priniesť príslušenstvo, ktoré používate (napr. TV Connector, vzdiaľený mikrofón Roger alebo diaľkové ovládanie).

Načúvacie prístroje a počutie televízie - Phonak TV Connector

Predvoľby súkromia

Používame cookies, aby sme Vám umožnili pohodlné prehliadanie webu a vďaka analýze prevádzky webu neustále zlepšovali jeho funkcie, výkon a použiteľnosť.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie