CZ SK

Phonak CROS Lumity

Zapojte sa do konverzácie

Funkční řešení Phonak CROS L pro jednostrannou hluchotu

Predstavte si svet, kde si môžete užívať konverzáciu bez ohľadu na to, z akej strany prichádza. To je úloha pre Phonak CROS Lumity. Ponorte sa bez obáv do záplavy slov všade okolo seba a užívajte si život v každom okamihu s riešením počúvania pre osoby, ktoré potrebujú zaistiť kompenzáciu jednostrannej hluchoty.

  • Lepšie porozumenie reči a povedomie o okolitom prostredí
  • Personalizované nastavenia pomocou aplikácie myPhonak
  • Univerzálna konektivita so zariadeniami, ako sú chytré telefóny, televízory, tablety a notebooky

Otvorte svoj svet

Otvorte svoj svet

Systém Phonak CROS je riešením pre užívateľov, ktorí na jedno ucho nepočujú a na druhom buď počujú normálne, alebo majú na lepšie počujúcom uchu sluchovú stratu. Automatickou detekciou prenesie zvuky a hlasy z ucha, na ktoré nepočujete, do ucha, na ktoré počujete, z oboch strán a zaistí tak zvýšené povedomie o okolitom prostredí užívateľa.

Bez ohľadu na to, odkiaľ zvuk prichádza
Technológia Phonak SmartSpeech™ je súbor funkcií, ktoré operačný systém AutoSense OS™ 5.0 úplne neznateľne adaptuje na podmienky prostredia, pričom každá funkcia preukázateľne poskytuje buď lepšie porozumenie reči, alebo zníženú námahu pri počúvaní v mnohých posluchových prostrediach. Pozn. 1,2

Riešenie Lumity pre jednostrannú hluchotu
Zariadenie CROS musí byť vždy kombinované s kompatibilným načúvacím prístrojom, aby bolo možné poskytnúť riešenie pre zabezpečenie počúvania. Vzniknutý systém CROS sa skladá z dvoch častí:

  • zariadenie CROS, ktoré sa nosí na nepočujúcom uchu, sníma zvuky a hlasy a prenáša ich bezdrôtovo do načúvacieho prístroja
  • a kompatibilného nabíjacieho načúvacieho prístroja Phonak, ktoré prijíma signál z nepočujúceho ucha a prehráva ho do vášho lepšie počujúceho ucha.

Paleta farieb

Phonak CROS Lumity Phonak CROS Lumity Phonak CROS Lumity Phonak CROS Lumity Phonak CROS Lumity
 Phonak CROS Lumity  Phonak CROS Lumity  Phonak CROS Lumity  Phonak CROS Lumity  Phonak CROS Lumity
     Phonak CROS Lumity    

Pripojí sa k smartfónu a iným zariadeniam

Pripojí sa k smartfónu a iným zariadeniam

 

 

Načúvacie prístroje Lumity sa vyznačujú univerzálnou konektivitou Bluetooth® k širokému radu zariadení, vrátane cyhtrých telefónov, tabletov, notebookov a ďalších. Vďaka funkcii Ovládanie poklepaním (Tap Control) sa môžete ľahko spojiť so svetom okolo vás. Užite si telefonické hovory bez námahy.*

*Pri spárovaní s načúvacími prístrojmi Audéo L-R, L-RT, Naida L-PR alebo Sky L-PR.

Váš sluch, vaša voľba

Váš sluch, vaša voľba

 

 

Veríme, že sluch je veľmi osobná záležitosť, a preto Phonak vyvinul myPhonak a myPhonak Junior.

Tieto inovatívne mobilné aplikácie vám umožnia personalizovať si sluchový zážitok a umožnia vám prevziať kontrolu nad vašimi posluchovými potrebami v konkrétnych prostrediach v reálnom čase.

Vzdialený mikrofón Roger - nepostrádateľný spoločník do práce, do školy, alebo vonku

Phonak Roger je inteligentná bezdrôtová technológia, ktorá prenáša reč do systému CROS cez RogerDirect™ pre lepšie počúvanie v hluku a na diaľku.

Zaistí až o 62% lepšie porozumenie reči v hluku a na diaľku pri nosení načúvacích prístrojov v kombinácii s mikrofónmi Roger v porovnaní s ľuďmi bez straty sluchu. ³

 Vzdálený mikrofon Phonak Roger On do školy  Vzdialený mikrofón Phonak Roger Select pre použitie doma  Vzdialený mikrofón Phonak Roger TableMic  pre pracovné prostredie
Phonak Roger On™ Phonak Roger Select™ Phonak Roger TableMic

Všestranný mikrofón navrhnutý tak, aby bola konverzácia stále zrozumiteľná aj v ťažkých a neustále sa meniacich posluchových situáciách. Poskytuje stereo zvuk a automaticky rozpozná smer, z ktorého zvuky prichádzajú.

Disponuje plne automatickým režimom výberu smerového mikrofónu pre zaistenie komplexného počúvania. Umiestnený v strede stola automaticky vyberie osobu, ktorá hovorí. Keď prebieha viac konverzácií naraz, môžete manuálne vybrať, koho bude snímať.

Navrhnutý špeciálne pre pracovné prostredie. Pri hlučných pracovných rokovaniach a zvukom prichádzajúcim z mnohých smerov vám tento mikrofón umožní porozumieť prebiehajúcej konverzácii a plne sa jej zúčastniť. Pre väčšie zoskupenie je možné prepojiť niekoľko mikrofónov do siete MultiTalker, takže vám nič neunikne.

*Zariadenia Roger spĺňajú požiadavky na kompenzačnú pomôcku, na ktorú je možné žiadať finančný príspevok na príslušnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.

Poznámky a referencie

Slovná ochranná známka a logo Bluetooth® sú registrované ochranné známky vo vlastníctve Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek používanie týchto známok spoločnosťou Sonova AG podlieha licencii.

iOS je registrovaná ochranná známka alebo ochranná známka spoločnosti Cisco Systems, Inc. a/alebo jej dcérskych spoločností v Spojených štátoch amerických a v niektorých ďalších krajinách.

Android je ochranná známka spoločnosti Google LLC.

1. Appleton, J. (2020) AutoSense OS 4.0- significantly less listening effort and preferred for speech intelligibility. Phonak Field Study News retrieved from www.phonak.com/evidence accessed April 2023.​

2. Woodward, J and Latzel, M (2022) New implementation of directional beamforming configurations show improved speech understanding and reduced listening effort. Phonak Field Study News retrieved from www.phonak.com/evidence, accessed April 2023.​

3. Thibodeau, L. (2014). Comparison of speech recognition with adaptive digital and FM wireless technology by listeners who use hearing aids. American Journal of Audiology, 23(2), 201-210.

Predvoľby súkromia

Používame cookies, aby sme Vám umožnili pohodlné prehliadanie webu a vďaka analýze prevádzky webu neustále zlepšovali jeho funkcie, výkon a použiteľnosť.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie